היתרונות בתכנון כולל - פלג קליינהאוז אדריכלים
17322
rtl,page-template-default,page,page-id-17322,qode-listing-1.0.1,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1400,qode-theme-ver-13.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsiveתכנון כולל, תכנון כוללני, ניהול תכנון, תכנון מלא, ניהול צוות מתכננים וכו' אלו השמות הקיימים לשיטת עבודה בתכנון פרויקטי בניה אשר מקובלת ונפוצה בעולם כולו.
בכל מדינה השיטה מיושמת באופן מעט שונה ובחלקים שונים של תעשיית הבניה. הדוגמה הכי בולטת לכך קיימת בארה"ב בעיקר בתחום הבניה הפרטית בה מתקשר היזם/בעל הנכס עם אדריכל לטובת תכנון הבית. במקרים רבים מזמין העבודה, בעיקר כאשר מדובר באדם פרטי, אינו מודע למתכננים השונים העובדים עבור האדריכל.
היתרונות לתכנון כולל הינם רבים ובאים לידי ביטוי באופי הפרויקט.
היתרון הראשון והבולט ביותר עבור הלקוח: נקדות מגע אחת או באנגלית one point of contact היום אוהבים לעשות שימוש באותיות POC לתיאור תפקיד מוביל בתכנון הפרויקט. האדריכל מהווה נקודת המגע העיקרית עבור היזם, האדריכל מרכז עבור היזם את הקשר עם שאר המתכננים, כולל ניהול החוזים והעברת התשלומים. בדרך זו חוסך היזם זמן וכסף בהוצאות השוטפות של ניהול פרויקט תכנון. בפרויקטים עטירי מערכות עדיין מתקיים קשר בין המתכננים השונים לבין הרפרנטים שלהם בארגון.
יתרון נוסף ומשמעותי עבור הלקוח: אינטגרציה של צרכי הפרויקט לתוך תהליך התכנון. מכיוון שהאדריכל מהווה צומת של תיאום ובקרה על תהליך התכנון, מתקיימת אינטגרציה יותר מובנית ונכונה לפרויקט של כל המרכיבים.
כמו כן ניהול נכון של לוחות זמנים, תקשורת משופרת של האדריכל עם מתכנני המערכות, מעקב על סטטוס אישורים, ייעול תהליך ועוד.